Kendi İşini Nasıl Kurarsın? (Sermaye olmadan)

Tamamen sermayesiz bir şekilde kendi online işinizi kurarak dolar kazanma yöntemini adım adım paylaşıyorum

Öncelikle ne tür bir mağaza işletmek istediğimize karar verelim. Online bir mağaza kurabileceğimiz ürünlere bakalım. Bunlardan bir tanesini seçelim:

Kadın-erkek-çocuk giyim, şapka, takı, telefon kabı, çanta, kahve kupası, yastık, havlu gibi ürünler ile bir mağaza oluşturabiliriz. Bu ürünlerden birkaç adet de seçebiliriz ama tek bir alana odaklanmak daha profesyonel görünmemizi sağlayacaktır.

Örneğin giyim mağazası açmak istiyoruz. Bunu daha da özelleştirmekte fayda var. Gençler için tişört mağazası oluşturabiliriz. Bu sayede her ürünü satan japon pazarı gibi görünmek yerine tek bir alana odaklanmış profesyonel mağaza oluruz.

Şimdi en eğlenceli bölüme geldik: Fikir bulmak. Gençlerin ilgisini çekebilecek bir alan bulalım. Mesela bilgisayar ya da konsol oyunları. Tişörtlerimizi buna göre tasarlayabiliriz. Sistemin nasıl işlediğine bir bakalım.

Tişörtlerimizin baskısı ve müşteriye gönderimi otomatik olarak, anlaştığımız firma tarafından sağlanacak. Böylece ürünler direkt olarak baskı firmasından müşteriye ulaşacak. Baskı firmasının sitesindeki araç ile ürünlerimizi saniyeler içerisinde tasarlayabiliyoruz.

Yalnızca birkaç saniyede oyuncular için böyle tişörtler tasarlamak mümkün. Tişörtümüzü ya da herhangi bir ürünü istediğimiz gibi düzenleyebiliriz. Tasarlamak için popüler konuları seçmek çok mantıklı olur.

Hazırladığımız bu ürünleri nerede satacağız? Bunun için daha önce de bahsettiğim gibi Etsy en doğru seçenek olacaktır. 60 milyondan fazla müşterisi ile dünyanın en büyük el işi ürün pazarı.

Tasarladığımız ürünler etsy’de paylaşılacak. Ürün fiyatını 30 dolar olarak düşünelim. Ürün müşteri tarafından sipariş edildiğinde, baskı firması için ürünün fiyatını (örneğin 8 dolar) ödeyeceğiz ve ürün otomatik olarak müşteriye kargolanacak. 30–8 = 22 dolar kâr.

Bu sayede yalnızca ürün sipariş edildiğinde alış ve satış yapar, herhangi bir sermayeye ihtiyacımız olmadan yüzlerce ürün satabiliriz

Buraya kadar gelerek hayatınızda çok önemli adımlar atmak istediğinizi görüyorum. Kendinize ve bana değer verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Siz bir adım attınız ve şimdi adım atma sırası bizde

Bu fırsattan yalnızca buraya kadar okuyanlar faydalansın istedim. Türkiye’nin en kapsamlı Etsy E-ticaret Eğitimi’ne indirimli şekilde ulaşabilirsiniz: https://konakakademi.com/etsyegitimi/

Hangi sipariş baskı firmasını kullanmalıyım? Satış nasıl yapılır? Sistem nasıl otomatik hale getirilir? Müşteriler ile nasıl iletişime geçilir? Bunun gibi kapsamlı tüm detayları burada adım adım öğrenebilirsiniz. Ayrıca hesabınızı ücretsiz olarak açabileceksiniz.

El işi ürünler, örgü işeri, ahşap, deri, süs eşyası, boyama, tablo gibi ürünlerinizi yurtdışına satarak dolar geliri elde etmek istiyorsanız da bu eğitim kesinlikle size göre. Eğitim İngilizce bilmeyenler düşünülerek hazırlandı. Tüm sistemi Türkçe olarak yönetebileceksiniz.

Eğitim, videolu anlatımlardan oluşuyor ve toplam 6 saat 18 dakika. İstediğiniz yerde istediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Kendine yatırım yapmak isteyenler için bu indirim önemli bir fırsat diye düşünüyorum

Tüm ücretsiz e-ticaret ve girişimcilik eğitimleri için abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCKuky-by401s1xfMoC6hfFg

Umarım hiçbir konuda haddimi aşmamışımdır. Beni Twitter’dan (@koneeek) takip ederseniz hem çok mutlu olurum hem de paylaştığım içerikler gözünüzden kaçmamış olur. Bunları sizle paylaşmaktan çok keyif aldım, umarım sizin için de öyledir:)

Dostlukla…

--

--

Entrepreneur. Master’s Degree: Entrepreneurship konakakademi.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store