Etsy’de Satış Nasıl Yapılır?

  • Etsy Üyeliği: Öncelikle https://www.etsy.com/ adresine girerek üye olmak gerekiyor. Sağ üst köşede bulunan “Sign in” bölümüne girerek orada bulunan “Register” butonu ile siteye kayıt olabilirsiniz. İngilizceniz yeterli değilse, sayfayı Google Translate çeviri aracı ile çevirebilirsiniz.
  • Etsy Satış Hesabı: Etsy Satış hesabı açmak istiyorsanız, en az bir adet ürün listelemeniz gerekir. Etsy listeleme ücreti, listeleme başına 0.20 dolardır. Eğer 40 adet ücretsiz listeleme hakkı kazanmak isterseniz sizin oluşturduğumuz ücretsiz listeleme linki ile kayıt olabilirsiniz. https://www.etsy.com/ bu linke tıklayarak kayıt olursanız 8 dolar değerinde 40 ücretsiz listeleme hakkı elde edeceksiniz ve tamamen ücretsiz bir şekilde kayıt olacaksınız.
  • Ürün, Etsy’de Ne Satılır?: Etsy’de satış yapabilmek için el emeği bir ürüne ihtiyacımız var. Bu ürünü biz yapıyor olmalıyız. Eğer el işi ürünün üretimini biz yapmıyorsak, yapan kişiyi Etsy’de ortak olarak belirtmek zorundayız. Etsy, yapılan ürünler ile ilgili zaman zaman bizden kanıt isteyebilir. Ürünlerin yapılışı ve yapılış ortamının fotoğrafları Etsy tarafından talep edilebilir. Etsy’de el işi fiziksel ürünlerin yanı sıra 20 yılı aşan antika niteliğindeki ürünler de satılmaktadır. Bununla birlikte eğer dijital içerikler üretiyorsanız (örneğin dijital bir ikon gibi) bu alanda da yüksek hacimli satışlar gerçekleştirebilirsiniz.
  • Etsy’de SEO: SEO yani Search Engine Optimization, Türkçe’de Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinmektedir. SEO, ürün ve yazılarınızın arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır. Etsy SEO ise ürünlerinizin hem Google gibi arama motorlarında hem de Etsy.com’da üst sıralarda görüntülenmesini ve daha çok müşteri ile buluşmasını sağlamaktadır. Bu anlamda Etsy’de SEO yapmak da ürün satışı için hayati önem taşımaktadır.

Etsy Eğitimi:

--

--

Entrepreneur. Master’s Degree: Entrepreneurship konakakademi.com

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Ahmet Konak

Ahmet Konak

Entrepreneur. Master’s Degree: Entrepreneurship konakakademi.com