Etsy’de Satış Nasıl Yapılır?

Eğer el işi, antika ve dijital ürünlerinizi satmak istiyorsanız, 60 milyondan fazla müşteriyi içinde barındıran bu e-ticaret platformu tam size göre.

Etsy, dünyanın en büyük el işi ürün satış platformudur.

Etsy’de satış yapmak için genel olarak nelere ihtiyacımız olduğuna bir bakalım:

  • Etsy Üyeliği: Öncelikle https://www.etsy.com/ adresine girerek üye olmak gerekiyor. Sağ üst köşede bulunan “Sign in” bölümüne girerek orada bulunan “Register” butonu ile siteye kayıt olabilirsiniz. İngilizceniz yeterli değilse, sayfayı Google Translate çeviri aracı ile çevirebilirsiniz.
  • Etsy Satış Hesabı: Etsy Satış hesabı açmak istiyorsanız, en az bir adet ürün listelemeniz gerekir. Etsy listeleme ücreti, listeleme başına 0.20 dolardır. Eğer 40 adet ücretsiz listeleme hakkı kazanmak isterseniz sizin oluşturduğumuz ücretsiz listeleme linki ile kayıt olabilirsiniz. https://www.etsy.com/ bu linke tıklayarak kayıt olursanız 8 dolar değerinde 40 ücretsiz listeleme hakkı elde edeceksiniz ve tamamen ücretsiz bir şekilde kayıt olacaksınız.
  • Ürün, Etsy’de Ne Satılır?: Etsy’de satış yapabilmek için el emeği bir ürüne ihtiyacımız var. Bu ürünü biz yapıyor olmalıyız. Eğer el işi ürünün üretimini biz yapmıyorsak, yapan kişiyi Etsy’de ortak olarak belirtmek zorundayız. Etsy, yapılan ürünler ile ilgili zaman zaman bizden kanıt isteyebilir. Ürünlerin yapılışı ve yapılış ortamının fotoğrafları Etsy tarafından talep edilebilir. Etsy’de el işi fiziksel ürünlerin yanı sıra 20 yılı aşan antika niteliğindeki ürünler de satılmaktadır. Bununla birlikte eğer dijital içerikler üretiyorsanız (örneğin dijital bir ikon gibi) bu alanda da yüksek hacimli satışlar gerçekleştirebilirsiniz.
  • Etsy’de SEO: SEO yani Search Engine Optimization, Türkçe’de Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinmektedir. SEO, ürün ve yazılarınızın arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır. Etsy SEO ise ürünlerinizin hem Google gibi arama motorlarında hem de Etsy.com’da üst sıralarda görüntülenmesini ve daha çok müşteri ile buluşmasını sağlamaktadır. Bu anlamda Etsy’de SEO yapmak da ürün satışı için hayati önem taşımaktadır.

Etsy Eğitimi:

Etsy’de satış yapmak için gerekli olan tüm aşamalarda bize destek verecek olan bir eğitime ihtiyacımız var. Etsy eğitimi almadan satış yapmaya başlamak, sürüş eğitimi almadan araç kullanmaya benzer. Her ikisinde de bir kaza ile karşılaşma ihtimalimiz çok yüksektir. Bu konuda endişelenmeye hiç gerek yok. Türkiye’nin en iyi Etsy Eğitimine bu link ile indirimli olarak ulaşabilirsiniz: https://konakakademi.com/. Üstelik satın alma bölümünde “kupon kullan” satırına (medium5) kupon kodunu girdiğinizde ek olarak size özel %5 indirim daha kazanacaksınız. Eğitime erişim için aşağıdaki videoyu izlemek faydalı olacaktır.

Etsy Kursu hayatımıza ne katar? Aşağıdaki kısa video ile temel faydalarını öğrenebiliriz.

Paylaştığımız Etsy Eğitimi tamamen videolu içeriklerden oluşmaktadır. Eğitim videolarına istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, tekrar tekrar erişebilirsiniz. Eğitim; El işi ürünlerimi nasıl satarım? El emeği ürünlerimi satmak istiyorum. El emeği ürün satışı. Etsy eğitimi nereden alınır? gibi konu başlıklarını araştıran kişiler için ideal cevaplar içermektedir. Daha fazlası için internet sitesini inceleyebilirsiniz. Başarılar ve bol kazançlar dilerim :)

--

--

--

Entrepreneur. Master’s Degree: Entrepreneurship konakakademi.com

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Ahmet Konak

Ahmet Konak

Entrepreneur. Master’s Degree: Entrepreneurship konakakademi.com

More from Medium

PFP Inventory Upgrades with Brand Collabs

3 Things To Improve All 30 Teams — The Boston Red Sox

The Dart of Parenting

FEATURES OF DOAIBU THAT MAKES IT STAND OUT