Etsy Eğitimi Nedir?

 • 1. Bölüm: Bu bölüm giriş niteliğindedir. Etsy ve kurs hakkında genel bilgiler içerir. Aynı zamanda bu bölümde satış ortaklığı programına nasıl dahil olabileceğiniz de aktarılmaktadır.
 • 2. Bölüm: Bu bölümde genel olarak hesap açılış işlemlerinizi yapacaksınız. Etsy dükkanınız için ön hazırlık süreci ile birlikte görselleri nasıl hazırlayacağınızdan tutun, ödeme yöntemlerini ayarlamaya kadar tüm süreci 2. bölüme bulacaksınız.
 • 3. Bölüm: Mağazanız için muhteşem bir logo oluşturmayı öğreneceksiniz. Harika bir kapak görseli hazırlayacaksınız. Duyurularınızı ve müşteri mesajlarınızı da bu bölümde oluşturacaksınız. Merak etmeyin, tüm süreci adım adım takip edebileceğiniz bir platformumuz var. Bu bölümde, tüm detaylarıyla satıcı paneliniz ile tanışacaksınız ve satış öncesi tüm ayarlamalarınızı yapacaksınız.
 • 4. Bölüm: Ürünlerimizin, sıralamada öne geçmesi ve müşterilerin karşısında çok daha fazla çıkması için SEO’nun çok önemli bir kavram olduğunu biliyoruz. Etsy’de çok detaylı ve profesyonel optimizasyonlar yapabilmeniz için her şeyi hazırladık. Kullanabileceğiniz tüm ücretsiz programlar Etsy Kursu’nun bu bölümünde yer alıyor.
 • 5. Bölüm: Profesyonel Pinterest ve Instagram hesaplarınızı açarak, bu hesaplar ile müşterileri mağazanıza çekme konusundaki tüm detayları öğreneceksiniz. Bu bölümde genel bir dijital pazarlama eğitimi ile dijital pazarlama sürecinin inceliklerini adım adım takip edebileceksiniz.
 • 6. Bölüm: Etsy ile ilgili tüm reklam süreçlerini çok geniş ve detaylı bir şekilde bulabileceksiniz. Eğer reklam vererek satışlarınızı arttırmak isterseniz, çok detaylı ve uygulamalı anlatımlar ile ihtiyacınız olan her bilgi bu bölümde yer alıyor.
 • 7. Bölüm: Kargo, paketleme, vergi muafiyeti ve kâr hesaplamaları ile ilgili tüm bilgiler tüm detaylarıyla birlikte bu bölümde yer alıyor.
 • 8. Bölüm: Etsy Mobil Uygulaması’nın tüm incelikleri ve detaylarını bu bölümde öğrenebilirsiniz.
 • 9. Bölüm: Bu bölümde, Etsy’de davet linki oluşturmayı ve ücretsiz listeleme hakkı kazanmayı öğreneceksiniz.
 • 10. Bölüm: Bu bölüm tamamen sipariş üzerine baskı modelini konu ediniyor. Dünyanın en kaliteli entegrasyon şirketleri ile nasıl ücretsiz bağlantı kuracağınızı, sermayeniz ve ürününüz olmadan nasıl satış yapabileceğinizi tüm detaylarıyla birlikte bu bölümde bulacaksınız. Print on Demand iş modelinin tüm detayları, tek bir modülde toplandı.
 • 11. Bölüm: Dijital ürün satışı en önem verdiğimiz konular arasında yer alıyor. Bu yüzen bu bölümde; dijital ürünleri satmanın yanı sıra, bu ürünleri nasıl üreteceğiniz de ayrıntılı olarak yer alıyor. Çeşitli Adobe uygulamaları ile; desen oluşturma, dijital hizmet ürünleri yapımı ve daha bir çok dijital ürün süreçlerini bu bölümde en ince ayrıntısına kadar öğreneceksiniz. Tüm dijital ürün üretme süreçleri tek bir bölümde toplandı. Endişelenmenize gerek yok, tüm bu dijital ürünleri üretmek için temel bir bilgisayar eğitiminiz olması yeterli. Tüm süreçleri uygulamalı olarak adım adım bulacaksınız.
 • 12. Bölüm: Bu bölümde; girişimcilik becerilerinizi geliştirmeyi, dünyanın en ünlü markalarının rekabet stratejilerini ve pazarlama kabiliyetleri öğreneceksiniz. Tüm bu yetenekleri Etsy örnekleri ile pekiştirdik ve bu ünlü stratejileri tamamen anlaşılabilir hale getirdik.
 • Bonuslar: Müşterilerinize gönderebileceğiniz tüm yazılı metinler hazır olarak sizle paylaşılmaktadır. Gerekli tüm dökümanlar ile birlikte etaylı kâr hesaplama aracı da size sunulmaktadır. Kâr hesaplama aracı ile, belirlediğiniz fiyatlar için, tüm giderleri tek tek görebileceksiniz. Bununla birlikte tüm sorularınıza yanıt bulacağınız özel Etsy Ailesi’nin bir parçası olacaksınız. Özel grubumuzda yerinizi alacaksınız.

--

--

Entrepreneur. Master’s Degree: Entrepreneurship konakakademi.com

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Ahmet Konak

Ahmet Konak

Entrepreneur. Master’s Degree: Entrepreneurship konakakademi.com