Etsy, dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biridir. Buna ek olarak, el işi ürün satışı konusunda dünya genelindeki en büyük e-ticaret platformdur. Etsy’de tüm el işi ürünlerin yanı sıra; 20 yıldan daha eski eşyalar, dijital olarak hazırlanmış ürünler ve baskıları yapılıp müşterilere gönderilmek üzere hazır olarak listelenen ürünler satılmaktadır.

Etsy Eğitimi ise, Etsy platformunda satıcı olmak isteyen üreticiler için bir yol gösterici olarak hazırlanmıştır. Konak Akademi Etsy Eğitimi sayesinde İngilizce bilmeden, şirket kurmaya gerek olmadan tüm yurtdışı satış sürecini yürütebileceksiniz. Hesabınızı açtığınız anda kendi işinize sahip olacaksınız. …


Üniversite yıllarında broşür dağıtarak sermaye oluşturup e-ticarete atılan biri olarak naçizane birkaç tavsiyede bulunacağım.

Öncelikle şunu söylemeliyim; YAZILIM ÖĞREN! Şaka yapıyorum. Başlarken böyle bir soğuk duş iyi gelir diye düşündüm. Ayrıca sonumun böyle olmasını istemem:


El işi ürünlerin satışı için dünyadaki en büyük pazaryeri Etsy’dir. Öte yandan Etsy’de göz ardı edilmemesi gereken bir alan daha var: Antika ürünler.

Belki de evde çöpe atmak isteyeceğimiz bir ürün için binlerce lira ödemeye hazır müşteriler bulunuyor. Etsy’de antika olarak satacağınız ürün en az 20 yıllık olması gerekiyor. Peki bu işi Türkiye’den yapmak mümkün mü? Evet, Etsy’nin kendine ait ödeme yöntemi sayesinde çok kolay bir şekilde bu işe başlayabilirsiniz. Üstelik dolar geliri elde edeceğiniz için elde edeceğiniz kâr da aynı oranda katlanacak.

Siz de Türkiye’den tüm dünyaya antika ürünler satan satıcılar arasında yerinizi alabilirsiniz. Evinizde bulunan ve işe yaramayan…


Günümüz dünyasında müşterilerin tercih edebileceği birçok mağaza bulunuyor. Bizle benzer işleri yapan rakiplerimizden nasıl farklılaşırız? Bunu Etsy üzerinden açıklayalım.

1- Vitrin ve tabela: Tıpkı fiziksel bir mağaza gibi Etsy mağazanız için de dükkan isminiz ve ürünlerinizin nasıl göründüğü çok önemlidir. Fiziksel bir mağaza için, yolda yürüyen biri ilk olarak tabelanızı ve vitrininizi görür. Online pazaryerlerinde de durum buna benziyor. Müşteri ile ilk etkileşeceğimiz yer burası.

İnsanlar, bir konu hakkındaki kararını ilk birkaç saniye içinde veriyor. Bu nedenle Etsy mağazanızın dış görünüşü, sizin hakkınızda ipuçları verecektir. Mağazanız dışarıdan nasıl görünüyor? Pahalı, ucuz, genele hitap eden, kaliteli bir mağaza görünümüne sahip olabilirsiniz…


Etsy’de satış yapabilmek ve bu satışları sürdürebilmek için 3 ana kuraldan bahsetmek istiyorum.

Etsy, 60 milyondan fazla müşterisi ile dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden bir tanesi. Özellikle el işi, baskı, antika ve dijital ürünlerin satıldığı bu pazaryeri, milyonlarca satıcıya da ev sahipliği yapıyor.

Etsy, satıcılar ve müşteriler arasındaki tüm sürecin doğru şekilde yönetilmesi için inanılmaz bir özenle çalışıyor ve kontrol süreci yürütüyor. Etsy’de satış yapabilmek için bir çok kural bulunuyor, bununla birlikte en hayati olan 3 kuralı hep birlikte inceleyelim:

1- El emeği: Etsy; el işi ürünlerin listelendiği ve satıldığı bir platform ve bu konuda dünyada birinci sırada. El işi…


Başarılı girişimcilerin sahip olduğu bazı özellikler vardır. Bu özelliklerden en temel 5 tanesini başarılı girişimcilerin 5 özelliği olarak madde madde sıralayalım.

1- Girişimci bir ruha sahip olmak: Bir işte başarılı olmak için girişimci bir ruha sahip olmak gerekmez, öte yandan başarılı bir girişim oluşturabilmek için girişimci bir ruha sahip olmak gereklidir.

Peki girişimci bir ruha sahip olup olmadığımızı nasıl anlarız? Bunun için şu soruya cevap verebilirsiniz; büyük bir markette yönetici olmak mı isterdiniz, yoksa bir bakkal dükkanı sahibi olmak mı? Her ikisinde de aynı parayı kazandığınızı düşünün. Sizin için hangisi daha uygun?

Eğer market yöneticiliğini seçtiyseniz, işleyen bir sistemin parçası…


2021'de başarılı olmanın sırlarını paylaşıyorum

Herkesin kendi hayatıyla ilgili maddi manevi yüzlerce sorunu var. Peki her gün karanlığa küfretmek yerine, bir mum yakmayı denesek nasıl olur? Nasıl kendi hayatımızın direksiyonunda otururuz, bunu konuşacağız.

Önceliğimizi belirlemek: Kendi önceliği belli olmayan insanlar, başkalarının önceliği için çalışır. Ne olur önceliklerimizi net bir şekilde belirleyelim. Dünyaya gelmemizin sebebi saatlerce instagram’daki süslü hayatları incelemek olamaz.

Başarının formülü: O+T=S

(Olay+Tepki=Sonuç). Hayatımızda gelişen olayları değiştiremeyiz. Bu olaylara vereceğimiz tepkiyi değiştirebiliriz. Bu tepkiler sonucu belirler. Dolar kurunun artması bir kişiyi umutsuzluğa sürüklerken, diğeri bunu fırsat olarak görür. Bu iki tip insandan hangisi olacağız?

Süreklilik: Başarılı alışkanlıklar geliştirirseniz, başarınız…


Tamamen ücretsiz bir şekilde katılabileceğiniz, sermaye gerektirmeyen online iş modelleri paylaşacağım.

Amazon Affiliate ile Amazon’da satılan tüm ürünlerden komisyon kazanabileceğiniz bir sistemdir. Size özel affiliate linki ile alışveriş yapıldığında %1–10 arasında kazanç elde edersiniz https://affiliate-program.amazon.com

K.A Satış Ortaklığı, %20 komisyon oranı ile Türkiye’de ve dünyada en yüksek oranlardan birine sahip. Kayıt olmak çok kolay ve Türkçe. Girişimciler için en uygun seçenek https://konakakademi.com/satis-ortakligi/

Shutterstock, stok fotoğrafçılık alanında bize en uygun seçenek. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ya da adobe Photoshop, Illustrator gibi programlara aşinaysanız çalışmalarınızı burada satabilirsiniz. https://submit.shutterstock.com/dashboard

Etsy; el işi ve antika ürünlerinizi satabileceğiniz en doğru e-ticaret sitesi. El emeği ürünlerinizin kıymetini…


Kendi işinizin patronu olabileceğiniz, sermaye gerektirmeyen ve evden çıkmadan yönetebileceğiniz muhteşem bir online iş modeli paylaşacağım.

Yönteme geçmeden önce neden bu yöntem üzerinde durduğumu belirtmek istiyorum. Evden ya da istediğiniz yerden çalışabileceksiniz. Kaç yaşında olduğunuzun bir önemli yok. İster ek gelir olarak isterseniz de tamamen bu işe odaklanarak yapabilirsiniz.

Satış yapacağımız platform Etsy. Bu e-ticaret platformunun 60 milyondan fazla müşterisi var. Dünyanın en büyük el emeği ürün pazarı. Ürettiğimiz ürünleri dolar ile satıyoruz.

Örneğin Türkiye’de 20 liraya satılan bir oyuncak bebek, burada 50 dolara çok kolay bir şekilde alıcı bulabiliyor. En önemlisi, ürettiğiniz ürünün emeğini ve değerini bilen kişiler alışveriş…


Tamamen sermayesiz bir şekilde kendi online işinizi kurarak dolar kazanma yöntemini adım adım paylaşıyorum

Öncelikle ne tür bir mağaza işletmek istediğimize karar verelim. Online bir mağaza kurabileceğimiz ürünlere bakalım. Bunlardan bir tanesini seçelim:

Kadın-erkek-çocuk giyim, şapka, takı, telefon kabı, çanta, kahve kupası, yastık, havlu gibi ürünler ile bir mağaza oluşturabiliriz. Bu ürünlerden birkaç adet de seçebiliriz ama tek bir alana odaklanmak daha profesyonel görünmemizi sağlayacaktır.

Ahmet Konak

Entrepreneur. Master’s Degree: Entrepreneurship konakakademi.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store