2021'de E-ticaret ile Dolar Kazanmanın Sırları (Sermayesiz)

2021'de ve daha sonrasında sermayesiz bir şekilde dolar geliri elde etmenin basit ama etkili yollarını anlatacağım.

Antika ürün satışı: 20 yıldan daha eski ürünlerinizi yurt dışına satarak dolar geliri elde edebilirsiniz. Eski kilim, çeşme, gaz lambası gibi belki de çöpe atmayı düşündüğünüz ürünler binlerce dolar değerinde. TL’ye çevrilmiş fiyatlara bir bakın.

Satacağımız pazaryeri Etsy. Kilim satıcılarının Türk olması, bunu siz de yapabilirsiniz anlamına geliyor. Bununla birlikte, televizyonda “tarihi camiden çeşme sökerken yakalandı!” gibi haberler görürsem çok üzülürüm. Lütfen ürün bize ait olsun:)

Biraz daha örnek vermek istiyorum. Dolabın bir köşesine sıkışmış, çöpe atsak mı atmasak mı diye düşündüğünüz kıyafetler ve çevirmeli telefon var ya, o ürünleri ve fiyatlarını TL cinsinden resimlerde görebilirsiniz.

El işi ürün: Kendinizin ya da bir tanıdığınızın ürettiği el işi ürünleri satabilirsiniz. Örneğin bizde el işi olarak en yaygın ürün örgüdür. Neredeyse herkes az da olsa bilir. Bazı örgü işlerini ve satış fiyatlarını inceleyelim.

Başka neler yapıyorsunuz? Tablo, ahşap, kolye, oyuncak? Her ne üretiyor olursanız olun, ürünlerinizin gerçek kıymetini bilen kişiler satın alacak. Satışı yine Etsy ile yapacağız.

Peki müşteriler neden bu kadar fazla para ödüyor? Hayır ödedikleri ücret fazla değil. Ödedikleri ücret hem dolar cinsinden hem de ürününüzün gerçek değeri bu. Ayrıca ürünleri satın alan kişiler çok zengin ülkelerde yaşıyor ve el işi ürünlerin kıymetini biliyor.

Ürünü olmayanlar için: Hiçbir ürüne sahip olmadan tişört, kahve kupası, şapka gibi ürünler de milyonlarca satılıyor. Üstelik sadece ürünleri mağazaya yüklüyoruz. Sipariş geldiğinde anlaşmalı olduğumuz baskı merkezi ürünleri direkt müşteriye gönderiyor.

Bu sayede hiç stok tutmadan, sermaye olmadan kendi işimizi kurmuş oluyoruz. Ürünler aradaki entegrasyon sayesinde tam otomatik olarak satılıyor. Bu ürünleri de yine Etsy ile satıyoruz. Ürünlerin tasarımını çok basit bir şekilde anlaşmalı baskı firmamızın sitesinde yapabiliyoruz

Yazıyı buraya kadar okuyan değerli girişimciler, kendi hayatınıza sımsıkı sarılarak başarılı olmak için adım attığınızı görüyorum. Bu adıma bir adım da biz katalım istedik. Yalnızca buraya kadar gelen değerli girişimcilerin faydalanabileceği bir fırsat sunmak istiyoruz:

Bahsettiğimiz tüm konuları ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz 6 Saat 18 dakikalık adım adım videolu içerikten oluşan Etsy E-ticaret Eğitimi’ne indirimli erişebilmek için: https://konakakademi.com/etsyegitimi/

Hangi sipariş baskı firmasını kullanmalıyım? Satış nasıl yapılır? Sistem nasıl otomatik hale getirilir? Müşteriler ile nasıl iletişime geçilir? El işi ürün nasıl ön plana çıkarılır? Bunun gibi kapsamlı tüm detayları burada adım adım öğrenebilirsiniz

Hesabınızı ücretsiz açıp listeleme yapabileceksiniz. Eğitim İngilizce bilmeyenler düşünülerek hazırlandı. Tüm sistemi Türkçe olarak yönetebileceksiniz

Ayrıca tüm ücretsiz e-ticaret ve girişimcilik eğitimleri için abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCKuky-by401s1xfMoC6hfFg

Umarım hiçbir konuda haddimi aşmamışımdır. Beni Twitter’dan (@koneeek) takip ederseniz hem çok mutlu olurum hem de girişimciler için paylaştığım içerikler gözünüzden kaçmamış olur. Bunları sizle paylaşmaktan çok keyif aldım, umarım sizin için de öyledir:)

Dostlukla…

--

--

Entrepreneur. Master’s Degree: Entrepreneurship konakakademi.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store