Öğrenciler için internetten para kazanma yolları

Üniversite yıllarında broşür dağıtarak sermaye oluşturup e-ticarete atılan biri olarak naçizane birkaç tavsiyede bulunacağım.

Öncelikle şunu söylemeliyim; YAZILIM ÖĞREN! Şaka yapıyorum. Başlarken böyle bir soğuk duş iyi gelir diye düşündüm. Ayrıca sonumun böyle olmasını istemem:

Yazılım tabii ki çok önemli. Öte yandan bir öğrenci zaten yazılımın ne olduğunu hepimizden daha iyi biliyor. Bu bir öğrenciye “Sıva yapmayı öğren aç kalmazsın.” demek gibi bir şey. Öğrenci ne öğrenmek istediğine kendi karar verecektir zaten. Karışmasınlar her şeye.

Şimdi öğrenciler için internetten para kazanma yollarına bir bakalım. Hepsi denenmiş ve işe yararlığı kanıtlanmış yöntemler:

Yöntemler ile ilgili linkleri en sonda vereceğim. Şimdi sıradaki yönteme geçelim.

Neler yapabileceğiniz konusunda fikir edinmek için yapılan diğer işleri inceleyebilirsiniz. Eksik gördüğünüz noktalar olduğunda bunu not alarak, bu alanlara yoğunlaşabilirsiniz.

Bu üç maddenin detaylarına ulaşabilmeniz için sizi yönlendireceğim. Bu sayede istediğiniz yöntemler hakkında daha fazla bilgi edinebileceksiniz.

Amazon Affiliate (Associate) için bu yazıyı gözden geçirebilirsiniz: https://ahmetkonak55.medium.com/amazon-affiliate-nedir-d606e0b88445

Fiverr için hemen hizmetleri incelemeye başlayabilirsiniz: https://www.fiverr.com/

Etsy’de sermayesiz ya da az sermaye ile neler satabileceğinizi öğrenmek için: https://konakakademi.com/2020/12/11/etsyde-ne-satilir/

Etsy E-ticaret Eğitimi ile kendi işinizi kurarak satış yapmayı öğrenmek için: https://konakakademi.com/etsy-egitimi/

Tüm ücretsiz mini eğitimler için takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCKuky-by401s1xfMoC6hfFg

Atatürk “Bütün ümidim gençliktedir.” demiş. Neden %90 gençliktedir dememiş? Çünkü bütün ümidimiz gerçekten gençlikte. Ne başarırsak yine biz başaracağız.

Sorularınız için bana mail atabilirsiniz.

Kendinize çok iyi bakın.

Hoçça ğalın ğidiyom ben ☺

--

--

Entrepreneur. Master’s Degree: Entrepreneurship konakakademi.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store